A következő címkéjű bejegyzések mutatása: magyar iszlám közösség. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: magyar iszlám közösség. Összes bejegyzés megjelenítése

2007. január 10., szerda

Az agymosás megkezdődött 3.

Igazi gyöngyszemre találtam a Magyar Iszlám Közösség honlapján. Hogyaszongya van-e terrorizmus az iszlámban? Nincs. Válaszolja nemes egyszerűeéggel a lap.
Egyébként a 9/11-es, 7/7-es, és az azt megelőző, és azt követő terrorcselekmények sorát csak álmodtuk, azok nem is történtek meg.
Aztán "történelmi", helyesebben szólva áltörténelmi fejtegetésbe kezd a lap.
Az Iszlám történelmében folyamatos volt a muszlimok és más vallásúak békés és konstruktív együttélése. Gondoljunk csak bele az Andalúz Kalifátusban történtekre, amikor az ókori római és görög kultúrát a muszlim és nem muszlim tudósok az akkori iszlám állam hathatós segítségével átmentették és továbbfejlesztették a mai ember számára, alapot képezve a későbbi humanizmusnak.
Mindenképpen utána járok az andalúz eseményeknek, előljáróban csak annyit, hogy 732 és 1492 között Európa komoly erőket fektetett a reconquista, azaz a visszahódító háborúk sikeres megnyerésére a területen. Első kérdés: Egy békés vallás ellen, amely a megegyezést keresi, ugyan miért kellett volna harcolni, második kérdés: mit kerestek ott a muzulmánok? Ha jól emlékszem erőszakos hódító háborúkkal hódították meg a területet, aki pedig nem tért át beteg hitükre, lefejezték, vagy megkövezték, hacsak el nem ismerte az iszlám felsőbbrendűségét. Hátkérem, így könnyű "békében" élni más vallásúakkal; elismertetni velük saját felsőbbrendűségünket, az ellenzőket és kritikusokat pedig lemészárolni (ez egyébként a mai napig folyik... a nyugati sajtó nem meri kritizálni az iszlámot, akik mégis megteszik, halálos fenyegetések sorát kapják az oly békés muzulmánoktól)... akárhogyan is, ezzel a szemléletmóddal a kommunizmusról is elmondhatnánk, hogy békét és jólétet hozott. A 20. század nagy diktatúrái ugyanis ugyanazzal az eszköztárral éltek, mint az iszlám élt és él ma is.

Az Iszlám Közösség oldala a továbbiakban azt írja:
Politikailag, katonailag szemben állt a két világ, de ezeket a feszültségeket kívülről, a katolikus egyház vindikálta!
Nos, igen. A katolikus egyház hívta át a muzulmán hordákat 711-ben a Gibraltáron, ileltve a pápa kérte fel a szeldzsuk törököket Konstantinápoly meghódítására. A várnai csata után is a katolikus egyház kérte meg a törököket, hogy a foglyokat fejezzék le, illetve szintén a katolikus egyház rendeletére hurcolták el ezerszámra a magyar és balkáni kisgyerekeket janicsároknak.
Ma a katolikus egyház tart gyűlöletbeszédeket Palesztínában Izrael elpusztításáról, sőt a WTC tornyokba csapódó gépeket maga a pápa vezette.
A muszlimok Szent Könyve, a Korán és a Prófétai hagyományok egyértelműen tiltják a következőket:
Bármilyen fa kivágását háború esetén az ellenség földjén, a föld és a haszonjószágok elpusztítását, az ellenséges területek gyermekeinek, asszonyainak, öregjeinek és nem fegyveres férfiak legyilkolását, a papok és szerzetesek megölését!
Több millió fa nevében szeretnék köszönetet mondani a hódító muzulmán seregeknek, hogy nem vágták ki őket. A többiről; Már a pedofil Mohamed (pbuh) is elrendelte Mekka ostroma után a férfiak lefejezését, a gyermekek rabszolgasorba hurcolását. A török hódításkor a magyar népesség 80%-a pedig nyilván felszívódott, a megszállt Bács megyében a 100% népességpusztulás is bizonyára azzal magyarázható, hogy UFÓk vitték el a lakosságot.
A muszlimok számára a harc csak abban az esetben engedhető meg, amennyiben őket megtámadják, vagy a nem muszlim államokban a muszlim vallásúakat üldözik.
Szívesen idézném a Korán vonatkozó fejezeteit arról, mit tegyenek azokkal, akik nem ismerik el a muzulmán vallás felsőbbrendűségét. Ez egyébként az Arábiában élő berber törzseknek nem is megengedett. Nekik az áttérés vagy halál opciók állnak rendelkezésre. Azt az igaztalan állítást, hogy a harc csak akkor engedhető meg, ha megtámadják a muzulmánokat, pedig egyenesen nevetségesnek tartom. Három dátum ehhez: 622: Mohamed futása Mekkából Medinába, 711: a muzulmán seregek átlépik a Gibraltárt, 732: a tours-poitiers-i ütközetek... Alig száz év alatt tehát a muzumánok meghódították egész észak Afrikát, és a Frank Birodalom szívét veszélyeztették! A frank népesség pedig akkoriban egyszerű földművelőkből állt, legalábbis az ország nyugati részén, nehezen elképzelhető, hogy ők bármilyen "fenyegetést" jelentettek volna a moszlimokra.

Kedves Magyar Iszlám Közösség, hiába szónokolnak az iszlámról, mint békés vallásról, hiába nevezik szemenszedett hazugságnak az iszlám agresszív, erőszakos vallásként való bemutatását, a tények sajnos ennek ellenkezőjét bizonyítják. Még azt sem mondhatom, hogy szép elmélet rosszul valósul meg, mint történt az a kommunizmus esetén, de sajnos maga a Korán is erőszakra bujt fel. Későbbi posztokban ezek a részletek is közzé lesznek téve a blogban.

Az, hogy Önöknek mennyire "békések" a szándékai, jól szemlélteti az alábbi szellemi hányadék az Önök internetoldaláról, melyből süt az antiszemitizmus - azonfelül nagyfokú politikai-történelmi tájékozatlanságról is tanubizonyságot tesz:
Mára, szerte a nyugati világban, gomba módra dugjak ki a fejüket, alakulnak az érdekesebbnél érdekesebb nevű és összetételű szervezetek. Szélsőséges cionista szervezetecskék és ultra nacionalista szerbek fognak össze Amerikában, Kanadában és több nyugat európai országban egy-egyetlen (sic!) céllal: riogatni a közvéleményt az állítólagos Iszlám veszéllyel. Koszova és Bosznia és Hercegovina volnának a török lándzsa végei. Állítólag itt gyűlnek össze a fanatikus dzsihád harcosok, hogy egy jelre, miként a fáraó, vagy Heródes idején, levágják a szerencsétlen európai szerb-zsidó kisdedek fejét. És mint mindig, a szerbek most is úgy képzelik, megmentik a világot - a szerbek ellenségeitől. Ha ehhez, össze kell szövetkezni a "legutálatosabb fajjal" D.Ljotic), nosza, az üzletben nincs helye a finnyáskodásnak, gondolhatja a maga részéről a cionista, és kezet fognak, tegnapi gyilkosok és mai politikai dillerek (sic! ) Vajon ennek a frankensteini házaságnak mik a lehetséges következményei?
Frissítés: Az alábbi linken angolul tudók utánaolvashatnak, mennyire békés vallás is az iszlám: the religion of peace

Itt pedig egy lista az elmúlt három hónapban (!) elkövetett iszlamista terrorcselekményekről. (Ehhez egy megjegyzés: a blogban az iszlám és iszlamista szavakat egymás szinonimájaként használom. Erről a szokásomról mindaddig nem fogok leszokni, amíg nekünk, a Nyugat polgárainak bármi félnivalónk is van iszlám-iszlamista fenyegetésektől, legyen az halálos fenyegetést tartalmazó levél, melyet az iszlám kritikusai kapnak, vagy tényleges terrorcselekmény.)

2006. december 30., szombat

Az agymosás megkezdődött 1. rész

Egy kedves ismerősöm küldte az alábbi linket a magyarországi iszlám és a muzulmán közösségek bemutatásáról. Hadd fűzzek az oldalon leírtakhoz egy-két érdekes kommentárt. Hogyaszongya:
[...] Történelmünk több évszázada bebizonyította, hogy Magyar földön a muszlimok békében éltek a más vallásúakkal együtt [...]
Természetesen. Itt az Oszmán Birodalom "békés" terjeszkedésével kapcsolatban talán csak a várnai csatát lenne érdemes megemlíteni, mely a török balkáni terjeszkedés egyik legvéresebb csatája volt, 11.000 katona esett áldozatul a keresztény táborból. Az iszlám hódítók békülékeny szándékait az is jól mutatja, hogy a csatában fogságba esett III. Vladiszlav lengyel királyt II. Murad szultán lefejeztette. (Murad szultán erőszakos cselekedeteiről még lesz szó részletesebben is a blogban).
Az hogy az Ottomán Birodalom mit tett a balkán államokban, talán megérne egy külön sorozatot, a magyarországi vonatkozásból talán elegendő megemlíteni a kettős adózási rendszert (az iszlám hódítók csak azokat a keresztényeket hagyták életben, akik elismerik az iszlámnak történő alávetettségüket, ezt pedig akkoriban az adófizetéssel fejezték ki, lásd erről Erdély, mint ottomán "vazallus" állam esetét is). A kettős adózás tehát azt jelentette, hogy a jobbágyság mind a törököknek, mind a Felvidékre menekült magyar uraknak köteles volt adót fizetni. Mint arról a korábbi bejegyzésben írtunk, a nem muzulmánoknak három lehetőségük van: áttérés, alávetettség, vagy halál.

Nem akarom statisztikákkal sem untatni az olvasót, ezért csak egy regényt érdemes idézni, Gárdonyi Géza ismert művét, az Egri Csillagokat. Nos, ha feltételezzük, hogy a regényben leírtakban akár csak minimális hitelességű a korrajz, akkor kérdezném, mennyiben számít "békés együttélésnek" a megszállt területekről az ifjak erőszakos elhurcolása janicsároknak (ez a jelenség természetesen a balkáni államokban még erőteljesebben volt jelen). Érdemes elolvasni mégegyszer a korrajzot Buda ostromakor, vagy a Buda "békés" megszállásáról szóló részt.

Az alábbiakban néhány szó az iszlám jelenlegi térhódításáról:

A volt Állami Egyházügyi Hivatal politikai szempontok miatt 1988. augusztus 15.-től engedélyezte bejegyzett egyházként a Magyar Iszlám Közösség működését Dr. Mihállfy Balázs elnökletével.
Ekkor az aláírók, akik magyar muszlimnak vallották magukat, huszan voltak.
1990-ben az új jogszabályok szerint a Fővárosi Bíróság 19. sorszám alatt ismételten bejegyezte a Közösséget, mint egyházat.
Azóta sok víz lefolyt a Dunán, sokkal többen lettünk.
Idehaza is elért minket a muszlimok átka, a széthúzás(úgy látszik ebben is igyekszünk utol érni a nyugat-európai hittestvéreinket).
1996-tól kollektív irányítás alatt működik a Közösség, s hála Istennek, már gyülekezeti helyiségünk is van.
Gomba módra megszaporodtak a hazai iszlám alapítványok, közel egy tucat van belőlük. Milyen céllal alakultak és miért dolgoznak? Ezt csak Isten tudhatja.
Közel két éve bejegyezték a Magyarországi Muzulmánok Egyházát is, azt hiszem azok a muszlimok tették ezt, akik nem voltak megelégedve az akkori vezetőségünkkel és koncepciónkkal.
Igazán sajnálatos ez a növekedés. Természetesen nem feltételezhetünk ezúttal semmilyen erőszakos térítést, mint az a 13-14. században történt. Ez a jelenség a nyugati értékrendszerünk válságát mutatja, valamint azt, hogy a keresztény egyházak nem képesek lelki vígaszt nyújtani a hívőknek (hogyan is tudnának, főleg Magyarországon, ahol az egyház ennyire aktívan részt vesz a politikában. Az ember lelki vígaszért megy a templomba, nem azt akarja hallgatni, hogy kire szeretné a pap bácsi, hogy szavazzanak a hívők.) A nyugati családmodell is válságban van. Egyre több házasság végződik válással, a feminista mozgalmak meg még olajat is öntenek a tűzre folyamatos agitálásukkal a "lovagiasság" és a "tiszta szerelem" eszméi ellen. Csoda hát, hogy egy Európa testében idegen vallás képes ilyen mértékű térhódításra?
Minden pénteken déltol nyitva egyelőre Közösségünk imaháza, s a pénteki ünnepi ima után tanítást is folytatunk, mely vallás hit-oktatásból és arab nyelvi képzésből áll. Mindezt ingyen végezzük, minden érdeklődő számára.
Ez az információ sem lep meg. Az iszlámnak hosszú távon nagy haszna származik majd Európa iszlamizációjából. A mecsetek költségeit gyakran iszlamista, szélsőséges szervezetek támogatják az arab "hátországból". (- erről források a későbbiekben.)

Az iszlám történetéről Bolek Zoltán, a magyar iszlám közösség elnöke az alábbi csúsztatásokat írja:
A VI. sz-ban az emberek nagy tévelygésben éltek, mivel Isten szentírását félreértették, elfelejtették és el is ferdítették. Erre szolgál bizonyítékul, ami a földön történt több helyen, ugyanis a perzsák tűzimádók volta, az indiaiak szentté tették a tehenet, az arabok az istentársítás bűnébe estek, bálványimádók lettek. A lánygyermekeket élve eltemették, hogy ne hozzanak szégyent a családra, a fiúka pedig azért ölték meg, hogy ne legyenek szegények miattuk. Az erős uralkodott a gyenge felett. Több törzsre oszlottak, egymást támadták.
Az ősi vallásokról: a legtöbb pogány vallás az természettel és a lélekkel való egyensúlyt hirdette. Nem voltak erőszakos térítő hadjáratok, dzsihád, nem kötelezték az embereket az iszlám felvételére (vagy halálra). Háborúk persze voltak, de nem vallási céllal. (Pogány vallásokról részletesebben német nyelven itt olvashattok). A kora középkorban Arábiát nomád törzsek lakták, akik - művelhető terület híján - életük fenntartásához szükséges tárgyakat, és élelmet fosztogatással, hódításokkal szerezték meg. Kapóra jött tehát Mohamed tanítása, mely szerint az iszlámot akár erőszakkal terjeszteni kell, könnyű volt beilleszeni az új vallást a nomád arabok életmódjába.
610 körül megkapta Muhammad próféta [...] az isteni kinyilatkoztatást, mely által a(z úgy nevezett - a ford.) Próféta [...] elkezdte az embereket megmenteni a sötétségből, és a világosságra vezetni.
Aki pedig nem volt hajlandó felvenni az új vallást az kivégezték. A békés térítés számos eleméből elegendő megemlíteni Mekka ostromát, melynek megnyerése után Mohammed elrendelte a férfiak lefejezését, és a gyermekek rabszolgasorsba vetését.
Szintén Mohammed békés és kiegyensúlyozott lelkivilágáról tanúskodik, hogy az úgynevezett prófétának 11, más források szerint 13 felesége volt, köztük volt nő, aki 5 évesen került Mohammed "háremébe", ezekkel Mohammed 9 éves koruktól kezdve élt nemi életet.

A fent ajánlott weboldalról az alábbi szösszenet a kedvencem:
Az Iszlám az elmúlt 1400 évben megmutatta, hogyan kell a faji megkülönböztetést megszüntetni.
Igen, ezzel a módszerrel a nácik is próbálkoztak 1945-ig, de őket legyőzték a szövetségesek. Hasonló módszerrel próbálnak/próbáltak eljárni a iszlamista terjesztők is, - nem véletlen az egyre gyakrabban előforduló "iszlamofasiszta" megnevezésük.
Mi történt például a görögökkel, akik a mai Törökország területén, a régi Bizánci Birodalom lakói voltak? A szeldzsuk törökök megérkezése előtt Anatóliát ortodox keresztények lakták, mára ezek száma pár százra csökkent a teljes területen (!), ők is nagyrészt a régi Konstantinápolyra (ma: Isztambul) koncentrálódnak.
Nyilván a "békés együttélés" szellemében kerül sor az Izrael ellen elkövetett rakétatámadásokra és bombamerényletekre is, illetve Irán szintén a "békés egymás mellett élés" szellemében készíti jelenleg atombombáját is.

Lássuk mit ír Bolek úr a családról:
Az Iszlám családi felépítés egyensúlyba hozza a férj, a feleség, a gyerekek és a rokonok jogait. Az Iszlám egy jól szervezett családi rendszerben az emberi önzetlenséget, bőkezűséget és a szeretetet erősíti.
"Egyensúlyba hozza a férj és feleség jogait"??? Az iszlám gyakorlatilag elzárja a nőket a külvilág felé nyitástól, és a burka börtönébe kényszeríti őket. A férj gyakorlatilag úr a családtagok élete felett. A muzulmán nők rendszeres családi erőszaknak vannak kitéve (kivéve azokon a napokon, amikor a férj nemi életet akar élni a feleségével, hiszen az iszlám tanítása szerint nem lehet az asszonyt egy napon ütlegelni és nemi életet élni vele). A muzulmán nők az egész világon a férfi családtagok akaratának vannak kitéve a házastárs megválasztásának szempontjából. A nyugati világon is. (Ezzel kapcsolatban egyébként hadd ajánljam mindenkinek a Jalla! Jalla! c. svéd vígjátékot, melynek szociográfiai vonatkozásai is vannak a muzulmánok integrációja témakörében).

Bolek úr ír még a hívők megtartásáról is. Nos, a weboldalra a közeljövőben felkerülnek konkrét cikkek arról, hogy milyen atrocitásoknak, halálos fenyegetéseknek (mely sokszor sajnos tényleg halállal végződik) vannak kitéve azok az európai muzulmánok, akik át szeretnének térni kereszténységre, vagy azok a nők, akik nem muzulmánokkal szeretnének összeházasodni.

Folytatás következik...